Dr. Faruk ŞAHİN Kimdir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hekimi olarak özellikle degişik fonksiyonlarını kaybeden çeşitli felçli hastalar ve ağrılı hastalara daha fazla yardımcı olma ihtiyacını duydum .Bu amacıma ulaşmak için önce temel eğitim almak için Avusturya' da bulundum.

Avusturya Akupunktur Enstitüsü' nü bitirdikten sonra yeni bir kafatası akupunkturu geliştiren Japon doktor Yamamotodan bizzat eğitim aldım.Daha sonra Japonların akupunkturu geliştirerek klasik akupunkturda ilerlemeler kaydettiğini ögrenince bu konu ile ilgili olarak Amerika' ya akupunkturist Jeffrey Dann' ın kliniğine giderek eğitim aldım.

Çin' de Prof. Dr. Ying Qing Zhan' ın ECIWO Akupunkturu' nu keşfettiğini öğrenince Çin' e giderek bizzat kendisinden Shandong Üniversitesi' nde eğitim aldım. Ayrıca ECIWO Akupunkturu' nun Türkiye sorumluluğunu üstlendim. Daha sonra Singapur' da Dr. Angsttan, Çin Shanghay Akupunktur Araştırma Enstitüsü' nden, Japonyada GOTO Koleji ve Meridyen Tedavisi kurumundan, Rusyadan, Çekoslavakyada Prof. Dr. Umlauftan, İngiltere' de BİMAS' tan eğitimler aldım. Halen de eğitim çalışmalarıma devam etmekteyim. Aynı zamanda öğrendiklerimi hastalar üzerinde uygulayarak kendi metodlarımı geliştirdim. Zor durumda bulunan birçok hastaya akupunkturla birlikte Osteo Reflex Tedavisi, Manuel Tedavi, Fiziktedavi ve Rehabilitasyon metodları da uygulayarak tedavinin başarı oranını yükselttim. Yıllar içinde edindiğim bilgi birikimi ve hasta tecrübelerimle hem tedavisi zor olan birçok hastalığı tedavi etmekteyim hem de ülkemizde bu konuda kendini geliştirmek isteyen hekimlere eğitim vererek yardımcı olmaktayım.

Klinik çalışmalarımız North American Journal of Oriental Medicine (NAJOM)' da yayınlanmaktadır.